POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
10-05-2018   -   23-05-2018  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Ruszyła rekrutacja na Uniwersytet Dzieci
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Fundacja Uniwersytet Dzieci
ul. Mydlarska 4
30-703 Kraków
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Wydarzenia inne
Czy można zaspokoić niespożytą ciekawość dzieci i odpowiedzieć na kilkaset pytań dziennie, które zadaje kilkulatek? Najlepszym sposobem jest zapisać dziecko na Uniwersytet Dzieci, gdzie mogą wspólnie z naukowcami doświadczać, eksperymentować i odkrywać tajemnice świata nauki.

8 maja 2018 r. Fundacja Uniwersytet Dzieci rozpoczęła rekrutację na rok akademicki 2018/19. W zajęciach na Uniwersytecie Dzieci mogą uczestniczyć dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat. Uniwersytet Dzieci działa w czterech miastach: w Krakowie, w Warszawie, we Wrocławiu i w Olsztynie.

- Misją Fundacji Uniwersytet Dzieci jest rozbudzanie ciekawości dzieci, zachęcanie do poznawania otaczającego je świata w taki sposób, aby mogły go zrozumieć i potrafiły w nim funkcjonować. W nadchodzącym roku będziemy kontynuować działania zgodne z naszą misją, którą realizujemy od 11 lat i angażować najlepszych naukowców, ekspertów do tego, by dzielili się z dziećmi i młodzieżą swoją wiedzą - podkreśla Anna Grąbczewska, Prezes Zarządu Fundacji.

Co wyróżnia Uniwersytet Dzieci spośród innych dziecięcych uczelni?
Uniwersytet Dzieci to najstarszy i największy uniwersytet dziecięcy w Polsce. Studia dzielą się na pięć grup wiekowych, dostosowanych do możliwości poznawczych dzieci w każdym wieku. Najmłodsze dzieci w wieku 6-7 lat uczęszczają na kierunek o nazwie Odkrywanie. Grupa wiekowa 8-9 lat poznaje otaczający je świat na kierunku Inspiracje. Na 10-cio i 11-latków czeka kierunek Tematy. Najstarsze grupy 12-13- latków i 14-16- latków studiują na kierunkach Mistrz i Uczeń oraz Nauka do Kwadratu. Naukowcy prowadzą zajęcia w oparciu o autorską Metodę Pytań i Doświadczeń, wypracowaną przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

- Uniwersytet Dzieci to najlepsze miejsce, w którym można wiele się nauczyć. Sama mogę wybrać rodzaj zajęć i chodzić na te, które mnie najbardziej interesują. Najbardziej lubię zajęcia w laboratorium – mówi 12-letnia Lena.

Jaką korzyść przynosi dziecku udział w zajęciach?
Zakres tematów zajęć na Uniwersytecie Dzieci jest bardzo szeroki: od nauk ścisłych po bloki artystyczne. Formuła zajęć opiera się na wykładach, warsztatach, seminariach, laboratoriach, więc dzieci od najmłodszych lat są wprowadzane w świat akademicki. Spotykają się z naukowcami, artystami, ludźmi biznesu i wieloma wybitnymi jednostkami.

Zajęcia odbywają się w przestrzeniach prestiżowych uczelni, często w nowoczesnych laboratoriach, wiodących na rynku firmach, centrach nauki. W toku studiów dzieci uczą się także kompetencji społecznych, zdobywają umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.

- Uniwersytet Dzieci zaspokaja ciekawość dzieci, otwiera przed nimi świat nauki i pozwala dotrzeć do ich pasji. Cieszę się, że moje dziecko dostało taką szansę - mówi mama 7-letniego Tomka.

Jak zapisać dziecko na studia?
Zapisy na nadchodzący rok akademicki ruszają 8 maja. Fundacja Uniwersytet Dzieci zaprasza na zajęcia dzieci w wieku 6-16 lat z roczników 2012-2002. Rekrutacja odbywa się przez elektroniczny system rekrutacyjny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
https://uniwersytetdzieci.pl/rekrutacja
 
https://uniwersytetdzieci.pl/rekrutacja
Miejsce:
Fundacja Uniwersytet Dzieci
ul. Mydlarska 4
30-703 Kraków
 
Godz.
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury